Ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković te direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Luka Balen obišli su gradilište Regionalnog centra za gospodarenje otpadom (RCGO) Piškornica, gdje su se upoznali s napretkom radova na jednom od najvećih infrastrukturnih projekata u hrvatskom sustavu gospodarenja otpadom. Radovi na izgradnji Regionalnog centra za gospodarenje otpadom (RCGO) Piškornica odvijaju se prema planu, izvijestili su iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost tijekom obilaska gradilišta. Riječ je o jednom od najvećih infrastrukturnih projekata u sektoru gospodarenja otpadom u Hrvatskoj, ukupne vrijednosti veće od 96 mil. EUR. RCGO Piškornica bit će središnje mjesto za obradu miješanog komunalnog otpada s područja Koprivničko-križevačke, Varaždinske, Međimurske i Krapinsko-zagorske županije. Nastavi čitati →













