36 MIL. EUR VRIJEDNA INVESTICIJA U ELEKTRANU: Ekološke edukacije za partnere i lokalnu zajednicu

Elektrana je jučer organizirala tradicionalnu ekološku edukaciju za partnere, zaposlenike i društvenu zajednicu!

  

Ulaganje u ruralnim područjima Bjelovarsko-bilogorske županije od 36 mil EUR započeto je 1997, s otvorenjem elektrane u 1998. godini. Investicija je omogućila proizvodnju električne energije iz drvne biomase, kapaciteta 5,5 MW električne i 6,5 MW toplinske energije. Nakon inicijalnog vlasništva francuskih investitora, trenutno je postrojenje u vlasništvu multinacionalne engleske grupacije Ancala koja naglasak u poslanju stavlja upravo na bolje i učinkovitije korištenje drvne biomase.

Tvrtka u pogonu trenutno zapošljava 23 djelatnika i 10 vanjskih suradnika iz lokalne zajednice te ostvaruje odličnu suradnju s javnim sektorom u BBŽ i Grubišnom Polju te aktivno kroz cijelo desetljeće pomaže lokalnu zajednicu, udruge i različita društva.

  

Elektrana osim visoke razine zaštite na radu i visokog stupnja društvene odgovornosti pokazuje i senzibilitet za ekološke i klimatske uvjete poslovanja, stoga redovito izvještava o svom CO2 otisku te nastoji smanjiti sve vrste štetnih emisija, za što posjeduje i odgovarajuću mjernu opremu, ekološke certifikate i međunarodno atestirana uvjerenja. Tvrtka izvršava ESG audit, kroz koji se potvrđuje negativni karbonski otisak. Osim toga, u krugu elektrane nalaze se i ekološki nasadi u okviru permakulture i biodinamike, a u skladu s EU direktivama kružne ekonomije i Green Deal politika.

Jučer, 22. listopada se u Elektrani okupilo preko 80 osoba, što poslovnih partnera, predstavnika dobavljača, te ostalih kogeneracijskih postrojenja i elektrana na biomasu u RH, kao i zaposlenici tvrtke, a u cilju daljnjeg educiranja o ekološkim aktualnostima poslova s drvnom biomasom te o normativnom i sigurnosnom poslovanju u sektoru.

   

Laurent Sessa, predsjednik Uprave ističe kako će tvrtka nastaviti s ovom tradicijom organizacije edukacije i druženja s kolegama u sektoru, jer treba još dosta raditi na boljem afirmiranju obnovljive energije iz biomase.

– U želji da se proširi ideja ekološkog i održivog poslovanja bitno je što češće komunicirati i podijeliti iskustva i spoznaje sa svojim partnerima i dobavljačima o ekonomskim, društvenim i sigurnosnim aspektima proizvodnje energije iz drvne biomase, a u cilju proširenja i afirmacije ekološke proizvodnje energije iz drva. U Hrvatskoj upravo u području drvne biomase ima dosta potencijala, kadrovske i stručne podloge za rast, zaključio je Sessa.

Komentiranje nije dozvoljeno.