NAJVIŠE SUSTAVA NAVODNJAVANJA U OKOLICI VIROVITICE: Otvoren novi sustav Kapinci-Vaška

Na području Virovitičko-podravske županije otvoren je četvrti sustav navodnjavanja poljoprivrednih površina u posljednjih sedam godina. On će poljoprivrednicima na području općina Sopje i Suhopolje omogućiti navodnjavanje na novih 568 hektara površina, ali i sigurnost u proizvodnji te veće prinose. Projektom su obuhvaćena područja općina Sopje i Suhopolje, odnosno naselja Gornji Miholjac, Novaki, Cabuna i Vaška, a nova infrastruktura navodnjavanja je spojena na postojeći sustav Kapinci – Vaška izgrađen u 1. fazi, a isti natapa površine s vodom iz Drave. Svečanosti otvorenja prisustvovali su župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović, saborski zastupnici Josip Đakić i Vesna Bedeković, ravnatelj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Antun Vujić, te generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković. Virovitičko-podravska županija trenutno raspolaže s gotovo 3.000 hektara navodnjavanih površina, koje se natapaju vodom iz Drave (Kapinci -Vaška I. i II., te Novi Gradac – Detkovac) te iz bunara Đolta.