SKUP ZA GROBLJA NA LOŠINJU: 21.-22.11. rasprava o upravljanju i održavanju grobalja!

Časopis Komunal u suradnji s komunalnim društvom Komunalne usluge Cres Lošinj d.o.o., a pod pokroviteljstvom Grada Lošinja i TZ Grada Malog Lošinja organizira ovogodišnju konferenciju Adriatic Cemetery Days. Radi se o jedinstvenom stručnom skupu na temu grobalja i pogrebnih usluga, a isti se tradicionalno održava svake godine u jednom od jadranskih gradova, stoga će se ove godine održati u Malom Lošinju 21.-22.11.2024.. Ovo sveobuhvatno sektorsko događanje će kroz dva dana obraditi povijesne, kulturološke i antropologijske teme s jedne, te primjene zakonskih, prostorno-planskih, arhitektonskih i tehnoloških rješenja u upravljanju grobljima na Mediteranu s druge strane.

Tematski naglasci uključivat će obradu aktualnih tema:

– Groblja kao atraktivni turistički sadržaj – turističke i povijesne rute

– Održavanje groblja u malim općinama – kako namaknuti sredstva?

– Groblje kućnih ljubimaca – iskustva u ustroju i funkcioniranju

– EU investicije u groblja i komunalnu infrastrukturu

– Pozicioniranje groblja u medijima i javnosti

– Prostorno planiranje i arhitektonska rješenja

– EU investicije u groblja i komunalnu infrastrukturu

Moderni oblici posljednjih ispraćaja – što donose ekološki i zeleni trendovi?

– Kako sačuvati, obnoviti i održavati povijesnu hortikulturu na mediteranskim grobljima?

Konferencija ima za cilj potaknuti intenzivniju suradnju i komunikaciju komunalnih tvrtki, institucija i akademske zajednice na ključnim pitanjima o održavanju, ustroju i funkcioniranju groblja, kao i o investicijama u inovativna arhitektonska rješenja kod novih grobalja, kao i sve širu primjenu digitalnih rješenja u upravljanju i održavanju grobljima. First minute cijena vrijedi do 20.09.2024., a više informacija o konferenciji možete pronaći OVDJE

PRIJAVNICA